Обираємо плитку

Обираємо плитку

 

Отже, момент вибору плитки нарешті настав, але вам не зовсім ясно, з чого почати? Вибір плитки для ванної, кухні або коридору – справа відповідальна, і ми постараємося вам допомогти.

Визначтеся з дизайном

Під час вибору дизайну плитки зберіть усіх зацікавлених осіб (тобто родичів) та з’ясуйте їхні особисті вподобання. Численні інтернет-сайти з готовими дизайнами ванних кімнат або кухонь допоможуть вам.
Однак, не варто думати, що ви відразу зможете обрати уподобану плитку – цей етап потрібен, щоб визначити основні напрямки пошуку.
Наприклад, тепер ви точно знаєте, що нікому у вашій родині не подобається синя плитка, проте домочадці звертають увагу на колекції зеленого та рожевого кольорів.
Так само зробите з вибором малюнка плитки: наприклад, усім подобаються квіти, але ніхто не любить черепашок. Повірте, знання таких загальних вподобань заощадить вам у магазині багато часу.

Вибір фактури та розміру плитки

Якщо ви обираєте плитку, надавайте перевагу матовим фактурам – на глянцевих будуть помітні висохлі сліди від води. Потіки та мильний наліт також чудово видно і на темній плитці, тому звертайте увагу на колекції, виконані у світлих тонах. Різні смужки і борозенки, що імітують рельєф каменю або структуру дерева, відмінно забиваються піском, брудом і створюють середовище для розмноження грибка.
Ну а тепер про розміри плитки. Не є таємницею, що більшість харків’ян є «щасливими» власниками крихітних ванних кімнат. Саме тому має сенс обирати плитку середнього розміру (наприклад, 20х30). Велика плитка (50х50 або 120х60) візуально зробить вашу ванну або кухню ще меншою, а дрібна плитка (10х10 або мозаїка) може створювати ефект миготіння в очах (проте дрібна плитка або мозаїка чудово виглядає, якщо не укладати її на всю поверхню стін, а використовувати для оздоблення окремих фрагментів, ніш).

Де краще вибирати плитку?

Краще будівельних супермаркетів та спеціалізованих магазинів поки що нічого не вигадали.
Часто для наочності там представлені цілі макети ванних кімнат: стіни та підлога викладені плиткою, встановлена ​​сантехніка, є гарне освітлення. У консультантів є програма для прорахунку кількості плитки, клеї для плитки та затирання. Вам потрібно лише взяти з собою ескіз приміщення, яке ви плануєте оздоблювати плиткою (ескіз може бути намальований від руки, але на ньому мають бути вказані всі необхідні розміри), вибрати вподобану плитку і звернутися за допомогою до консультанта. Пам’ятайте, що плитку потрібно купувати із запасом.

Обираємо виробника плитки

Виробників зараз дуже багато, тому розглянемо лише кілька з них.
Традиційно низьку вартість та таку ж низьку якість пропонують виробники з Китаю. Під низькою якістю найчастіше мається на увазі неякісне нанесення глазурі (напливи, дрібні бульбашки) і кривизна (опуклість) самої плитки.
Плитка виробництва України та Польщі зазвичай радує середньою ціною та середньою або високою якістю.
Ну і плитка таких виробників, як Іспанія та Італія, завжди відмінної якості і коштує дорого. Найчастіше плитку західноєвропейських виробників можна вибирати та замовляти в інтернет-магазині – ймовірність браку в ній прагне нуля.

Як вибрати плитку?

Ваше головне завдання – вибрати рівну плитку. Ні для кого не є секретом, що чим рівніше кахель, тим легше його укладати і тим приємнішим буде кінцевий результат. Вам знадобиться лінійка, окомір і стенд (ящик) з уподобаною плиткою.
На стенді ви можете розглянути якість нанесення глазурі та малюнку. Глазур має бути без точок і перепусток, з однаковим напливом на ребро плитки. Малюнок повинен бути чітким, не зернистим, не зрушеним вправо або вліво. Якщо перелічені дефекти мають місце бути на стенді – вони є і у всій партії (можливо, справа у застарілому чи несправному обладнанні).
Плитка повинна мати однакову товщину, не бути вигнутою, а всі кути повинні бути прямими. Якщо це можливо – візьміть до рук кілька плиток, а краще перегляньте весь ящик. Кривизна завжди помітна, лінійка та окомір вам на допомогу.

Корисні поради

  • Плитку потрібно транспортувати лише на ребрі.
  • Зберігати плитку вдома теж потрібно лише на ребрі.
  • Можна ставити ящики з плиткою один на одного у кількості не більше трьох штук.
  • Затирання швів плитки необхідно оновлювати в середньому один раз на п’ять років.
  • Найчастіше плиточники вказують вартість за укладання плитки середнього розміру.
  • Укладання плитки інших розмірів коштує дорожче.
  • При укладанні нерівної плитки неможливо отримати рівну поверхню.
  • Укладання нерівної плитки вимагає більшої витрати клею та суміші для затирання.
  • У кожному запечатаному ящику може бути одна-дві тріснуті плитки.
  • При купівлі плитки обговоріть з консультантом можливість обміну тріснулих плиток на цілі.
  • Плитку необхідно купувати із запасом на бій та підрізування.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Прокрутка до верху